Adlers TeamDivision: 3
1Rowny Jaroslaw
2Jajkowicz Wojciech
3Baran Slawomir
4Schramek Manuel
5Wolska-Ogrodnik Barbara
6Podgorzak Barbara
7Weissenberg
8Mayer
9Hackl
10Michi Kupp
11Simon Kalinka
12Dietmar Kalinka
13Sentosa
BisonsDivision: 3
1Swierczewski Marek
2Ziolkowski Martin
4Gorgon Wojtek
5Ziolkowski Marek
6Michalski Andrzej
7Sojka Jacek
8Paszkowski Andrzej
9Szuszkiewicz Robert
10Zielinski Krystian
11Stando Jozef
12Staszkiewicz Rafal
13Kowalik Sebastian
14Bibro Jacek
15Mehrt Michal
16Ziolkowski Daniel
Dickhäuter & Co.Division: 3
1Christian Leth
2Wojcik Mario
3Johannes Lenhart
4Gerald Max
5Pfeifer Andreas
6Kreuzhuber Stefan
7Swierczewska Kasia
8Hartner Peter
9Golaszewski Peter
10Pelz Alexandra
FC FCDivision: 3
1Todt Peter
2Stöger Eduard
3Stoisser Thomas
4Affenzeller Thomas
5Stöger Reinhard
6Kislyakova Kristina
7Schaller Fabian
8Kuchler Lukas
9Fellner Fabian
10Bäuerle Regina
FederleichtDivision: 3
1Mader Niki
2Künzel Veronika
3Brodtrager Hannes
4Weidlich Roman
5Benetzeder Franz
6Pfeffer Walter
7Götz Robert
8Kern Thomas
9Erhard Brigitte
10Schmit Robert
11Schmitt Christian
12Brodtrager Gabriele
13Huber Matthias
14Schellerer Stefan
15Schabauer Hannes
16Brauch Beate
17Sarna Aleksandra
18Gotz Gunta
FedermäuseDivision: 3
1Keim Peter
2Hejda Gerhard
3Bedros Wolfgang
4Brigit Walenta
5Eschinger Gerhard
6Gabriele Lang
7Doris Holzweber
8Faes Manfred
9Rothauer Franz
10Wagner Peter
11Bauer Thomas
12Medwe
Fliegende FedernDivision: 3
1Bauer Thomas
2Frank Dominik
3Kohls Peter
4Schilberg Johannes
5Franz Jud
6Chen Johannes
7Schabel Roswitha
8Glauninger Michaela
FliegenfängerDivision: 3
1Vanek Christian
2Quell Arnold
3Weiss Otto
4Martin Weber
5Kovacs Sabine
6Luksch Wolfgng
7Erhard Brigitte
8Gollubits Franz
9Thomas Kandl
10Sylvia Weiss
11Hofner Christine
Flying RacketsDivision: 3
1Andreas Mandler
2Bilger Benjamin
3Joachim Fassl
4Andreas Deutschmann
5Markus Kapfer
6Joachim Ritter
7Martin List
8Spitzer Wilhelm
9Andreas Haber
10Kieser Thomas
11Schröder Mario
12Erich Wagner
Go BadmintonDivision: 3
1Nguyen Andy
2Pham Ninh
3Quang Hoang To
4Nguyen Trang
5Raidl Phuong
6Nguyen Mimi
7Andy Teng
8Yuko Nakai
9Rumiko Stasiuk
10Trung
11Phuoc Andi
Hart & HartDivision: 3
1Mitch
2Tien
3Jose
4Natalie
5Glenn
6Nicole
7Ryan
8Mei
9Glanz
10Tran Theresa
11Tran M.
12Guo Peng
13Mai Chao Hua
Inter16Division: 3
1Arnuga Iztock
2Atzenhofer Ernst
3Hildebrandt Bernd
4Ünal Markus
5Baron Nadja
6Velisek Wolfgang
9Pitsch Helmut
10Osele Günther
11Monga Gauvav
Kleine PanditenDivision: 3
1Halbauer Daniel
2Kischkis Dennis
3Hackl Clemens
4Börnsen Frederik
5Mörwald Philipp
6Krautgartner Peter
7Nguyen Michael
8Krammer Florian
9Laaber Peter
10Schlegel Werner
11Dick Vincent
12Nguyen Johann
13Kiefer Enea
14Einberger Matthias
15Laaber Alex
16Luk
NetztesterDivision: 3
1Xin Lü
2Huber Benjamin
3Zhang Yuning
4Stangl Robert
5Osele Günther
6Saxa Reinhard
7Celoud Patrik
8Scheiber Caroline
9Kang Johnson
10Krenn Christian
11Danninger Michael
12Chen
13Leitl David
14Koller
15Ngwan
On Bad MintsDivision: 3
1Stefan Vorhemus
2Matthäus Lichtenegger
3Barbara Hüller
4Walter Kieweg
5David Lackner
6Daniel Raithoher
7M. Hüller
8Christine
9Vesela
10Diruberger
Penguasaan 21Division: 3
1Marek Stefan
2Vokroj Rene
3Toifl Alois
4Vokroj Katharina
6Young Gerald
8Joelly Marlies
9Joelly Niclas
10Führer Simon
11Meulenbroek Paul
12Pinter Kurt
13Wong Alexander
RacketeersDivision: 3
1Baier Jürgen
2Weigert Sebastian
3Jesse
4Kronberger Markus
5Boulbes Guillaume
6Santler Helmuth
7Seyfried Richard
8Pils Hannes
9Kleewein Johanna
11Kronberger Paul
12Holzer
13Zeiler
RasersDivision: 3
1Kainz Ludwig
2Jellen Andreas
3Feuchtinger Alex
4Leo Mannersdorfer
5Magrutsch Christian
6Raser Erika
7Paltl Petra
8Sladek Sandra
9Magrutsch Hilde
10Zerkhold
SaitenreisserDivision: 3
1Stella Robert
2Wolf Felix
3He Anson
4Scheifinger Toni
5Oberweger Roland
6Zheng Kevin
7Krawiec Pierre
8Raab Walter
9Wang Yuxuan
10Scheifinger Renate
11Platzer Alexander
12Petzner Barbara
Shuttle UpDivision: 3
1Dharival Gaurav
2Driza Wolfgang
3Knotzner Brigitte
4Kornfeld Michael
5Lindner Helmut
6Maggini Ivan
7Poschner Erwin
8Poschner Thimo
9Speiser Christian
10Esk Feri
11Kad Ankur
12Patnam Naveen
13Kornfeld A.
14Goiss
SpielraumDivision: 3
1Ebner Martin
2Robert Weber
3Valentin Hauser
4Alexander Zbauzik
5Aiting
6Manfred Altnöder
7Sonnleitner Martin
8Michael Vizvary
9Xiao
SunriseDivision: 3
1Kesav
2Satish
3Rama
4Naresh
5Narendra
6Neeraj
7Bharani
Vienna Shuttlemasters IIDivision: 3
1Pucher Andreas
3Madl Ferenc
4Truskaller Michael
5Richard Haubenwallner
8Jiang
9Jiang
10Wynn Florante
11Haid
12Liu